STRATEJİK PLAN

21/06/2018 tarihli Stratejik Planlama Ekibi ve Alt Çalışma Grubu Üyeleri Eğitim Toplantısı

Strateji Geliştirme Daire Başkanlığının Koordinatörlüğünde Ordu Üniversitesi 2020-2024 yıllarını kapsayan Stratejik Planın hazırlık çalışmaları kapsamında 21/06/2018 tarihinde Müzik ve Sahne Sanatları Konferans salonunda eğitim toplantısı düzenlenmiştir. Toplantı Stratejik Planlama Ekibi ve Alt Çalışma Grubu Üyelerine yönelik olarak gerçekleştirilmiştir. Toplantıya Stratejik planlama ekibi, alt çalışma grubu ve üniversite protokolü, akademik ve idari personel olmak üzere geniş bir katılım sağlanmıştır.

  Toplantı, Stratejik Planlama Ekip Başkanı Prof. Dr. Gürol ÖZCÜRE’nin açılış konuşması ile başlamıştır. Açılış konuşmasında toplantının konusu ve konuşmacılar hakkında bilgi verilmiştir.

  1. Prof. Dr. Gürol ÖZCÜRE                                         Stratejik Plan ile Risk Yönetimi
  2. Dr. Öğretim Üyesi Yasemin HANCIOĞLU            Stratejik Planlama süreci
  3. İç Denetçi İhsan TOKMAK                                      Risk Değerlendirme Süreci

Yukarıda belirtildiği gibi konuşmacılar tarafından ilgili konular hakkında detaylı bilgilendirme yapılmıştır.

Toplantı sonucunda Stratejik Planlama Ekip Başkanı Prof. Dr. Gürol ÖZCÜRE stratejik plan hazırlanması ile ilgili kısa bir değerlendirme yaparak stratejik planlamanın başarıya ulaşması için katılımcı bir yöntemin önemine dikkat çekmiş, başarının ancak üniversitemiz mensuplarının planı sahiplenmesi ve tüm çalışanların üzerine düşen gayreti göstermesiyle mümkün olacağını belirtmiştir. Her bir çalışanın sunacağı öneriler ve yapacağı katkıların önemli olduğunu vurgulamıştır. 2020-2024 Stratejik Planın kurumumuzun beş yılda ulaşmak istediği amaç ve hedefleri gerçekleştirmek için yapacağımız faaliyetlerin yol haritası niteliğinde olacağını, kurumun anayasası niteliğinde olduğunu belirtmiştir.

Toplantı, akademik ve idari personelin üniversitenin geleceğine dair değerlendirmelerinin ve görüş alışverişinin ardından sona erdi.  


Eklenme Tarihi : 07-01-2019 08:16:23